Tak jako nám může onemocnět tělo, mohou onemocnět i vztahy.
Rodinné poradenství chápu jako práci s celou rodinou. Zároveň vnímám každého jednotlivce individuálně. Vycházím z předpokladu, že rodina funguje jako propojený systém, ve kterém jeden ovlivňuje druhého. To znamená, že cokoli se děje jednomu členu rodiny, děje se rodině celé.
V rodinné terapii pracuji jako terapeutka individuálně nebo v terapeutickém páru.
V bezpečném a nehodnotícím prostředí se snažím/e společně najít a posílit, co je pro vás a vaše rodinné vztahy dobré a naopak uzdravit to, co může škodit. Budu/eme se snažit pomoci vám navzájem mluvit spolu tak, abyste se opravdu slyšeli a porozuměli tomu, co si potřebujete nebo chcete sdělit. Jako terapeuti stojíme vždy na straně rodiny jako celku. Setkání se nejlépe účastní celá rodina nebo ti členové, kteří mají zájem na řešení.
S čím se na mě můžete obrátit:
V rodině selhává komunikace a často zažíváte hádky.
Neshodnete se s partnerem na výchově dětí.
Zažíváte mezigenerační spory.
Prožíváte náročné životní období – někdo z rodiny onemocněl nebo zemřel.
Jako rozvedení nebo rozvádějící se rodiče potřebujete zůstat i nadále dobrými rodiči.
Odcizujete se se svými dětmi.
Zažíváte opakující se zdravotní obtíže, které odolávají klasické léčbě.
Některý člen z rodiny vykazuje známky rizikového chování (užívání návykových látek, neporozumění si s vrstevníky, agrese, záškoláctví apod.).
Délka setkání je 55 minut. Obvyklá doba setkávání je 1x za 2 až 4 týdny.
V psychoterapeutickém páru spolupracuji s PhDr. Lenkou Vavrinčikovou, PhD.
Lenka se narodila v listopadovou neděli v roce 1977, na středním Slovensku. V duchu Československa žije nadále, druhý domov našla v Praze, na Žižkově. Jak říká, děkuje životu za každodenní inspiraci a kromě lidí má v oblibě divadlo. Vystudovala Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici. Během doktorandského studia se specializovala na sociální práci s uživateli návykových látek. Na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze se kvalifikovala jako adiktolog a adiktologickým klientům se věnovala posledních 20 let. V praxi integruje kompetence sociální práce, adiktologie a psychoterapie. Její terapeutický přístup spoluvytváří absolvované výcviky – v systemické terapii (Institut pro systemickou zkušenost Praha), krizové intervenci (PhDr. Ludvík Běťák), motivačních rozhovorech (PhDr. Jan Soukup, PhD.) a rodinné psychoterapii (Institut Petra Boše – Integrovaná rodinná terapie). Pro práci s dětmi a dospívajícími čerpá z biosyntetické psychoterapie (Český institut biosyntézy). Věnovala se pedagogické a výzkumní činnosti na slovenských i českých univerzitách. Terapeuticky pracuje více než 20 let, v různých typech adiktologických, sociálních a poradenských služeb. Je členkou odborných společností – ČAP (Česká asociace pro psychoterapii), SOFT (Společnost rodinných a systemických terapeutů) a ČAA (Česká asociace adiktologů). Zaměřuje se na rodinnou psychoterapie, párovou psychoterapie, individuální psychoterapii a adiktologické poradenství.